Dlaczego warto wybrać hipnozę

 

hipnoza1

Dlaczego moim zdaniem warto wybrać hipnozę?

Artykuł ten powstał, bo jakiś czas temu postanowiłam bronić dobrego imienia hipnozy  jako metody pracy z problemami, nie  tylko dlatego, że się nią zajmuję i uważam  za jedną z najskuteczniejszych metod, ale głównie ze względu na twórcze podejście do klienta.

„Jest pełna niespodzianek i autentycznych odkryć, których pacjent dokonuje sam; a to, co się samemu odkryje ma znacznie większą siłę, niż to, co nam ktoś przekazał”*.


Przeczytałam kiedyś na katolickim portalu internetowym zdanie, w którym autor przekonywał, iż należy wystrzegać się hipnozy, bo uzależnia ona klienta od osoby hipnotyzującej.

Zapłonęłam wtedy żywym oburzeniem – jak to możliwe, że ktoś, kto zapewne nigdy nie skorzystał z tego rodzaju usług, wygłasza taki sąd.
 Przyjęłam w tym miejscu za pewnik brak doświadczenia autora w tej kwestii.
 Jednak sama nie byłam lepsza.
Z lekceważeniem myślałam o wszelkiego rodzaju wróżbitach, tarocistach i tym podobnych profesjach.
Nie potrafiłam zrozumieć fenomenu tej branży.
Rozmawiałam kiedyś z koleżanką, która zastanawiała się nad skorzystaniem z tego rodzaju usług, nie potrafiąc sobie poradzić z problemem, a ja zastanawiałam się wtedy, dlaczego ludzie zamiast znaleźć odpowiedź w sobie, powierzają swoje wybory innym.
Dzisiaj trochę inaczej patrzę na temat wróżb i przepowiedni. Uważam, że w jakimś stopniu i one mogą pomóc, przynajmniej zdjąć z nas napięcie, często uwalniając pokłady nadziei i oczekiwań.
Należy jednak pamiętać, że w przypadku wróżb działa odwrotne zjawisko, niż wielu przypuszcza. To nie osoba zajmująca się przepowiadaniem "widzi" naszą przyszłość, to my wypowiadamy nasze życzenia i w ten sposób ukierunkowujemy się na właściwą drogę. Wróżbici to dobrzy słuchacze, często z dużą intuicyjną wiedzą o ludziach. Potrafią oni na podstawie szczątkowych informacji przekazać sugestie, które zaszczepione w nas pracują, często stając się samospełniającą przepowiednią.
Każdy może wybrać to, co mu pasuje i skorzystać z takiej metody rozwiązywania problemów, do której  jest przekonany.
Ważne jednak, żeby szukać, nie pozostawiać swojego życia ślepemu losowi, a najlepiej uczyć się, rozwijać i ufać sobie.
 Dla mnie oczywistą rzeczą jest, żeby wybrać hipnozę, bo to jedna z niewielu technik, która moim zdaniem w szybki sposób pozwala uporać się z problemem.
Uruchamia  wewnętrzny potencjał klienta, powodując, że wizyty u hipnoterapeuty szybko okazują się zbędne.
W żaden sposób nie działa tutaj uzależnienie, wręcz przeciwnie, hipnoterapeuta towarzyszy klientowi w procesie zmiany. Dzięki hipnozie klient odkrywa swoją siłę i moc, co zmienia jego myślenie o sobie i daje wiarę we własne możliwości.
Tak mnie uczono i tak pojmuję tę pracę – jako towarzyszenie klientowi w drodze do odkrywania jego potencjału.
Hipnoterapia (terapia w stanie hipnozy) pozwala na pracę z całym spektrum zagadnień, takich jak: stany lękowe, wszelkiego rodzaju fobie, depresja, bezsenność, stres, chroniczne bóle oraz inne objawy somatyczne, z którymi medycyna sobie nie radzi, bądź jako wsparcie przy leczeniu farmakologicznym. Dzięki hipnoterapii można również zwiększyć efektywność uczenia się i lepiej zdawać egzaminy, poprawić osiągnięcia sportowe, a także podnieść samoocenę i wzmocnić kreatywność.

Pisząc ten artykuł bazowałam na książce Jana Beckera "Zrobisz co zechcę", a cytat zaczerpnęłam ze strony  *Anna Trzcieniecka-Green http://www.transformacje.life

 
jeśli masz więcej pytań
skontaktuj się ze mną mailowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
umów się na sesje hipnozy
47-400 Racibórz,
ul. Gdańska 86
(zobacz na mapie)