DEPRESJA

depresja

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest  najczęściej spotykanym zaburzeniem psychicznym.


Terminy takie, jak zaburzenie depresyjne, są stopniowo wypierane przez pochodzący z amerykańskiej klasyfikacji DSM-IV termin „poważna depresja” (ang. major depression), którego odpowiednikiem w europejskiej, obowiązującej w Polsce klasyfikacji ICD-10 jest termin „epizod depresyjny” *

Czytaj więcej ...
PRACA Z BÓLEM W HIPNOZIE

praca z bolem

Nie ma chyba osoby, która nie doświadczyłaby w swoim życiu bólu. I dobrze... Ból bowiem pełni funkcję alarmująco-obronną i w ten sposób chroni nas przed poważniejszymi konsekwencjami. Informuje nas nie tylko o zagrożeniu, ale wyzwala różnorodne zachowania, dzięki którym radzimy sobie z tym, co szkodle dla naszego życia, czy zdrowia. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy wkładamy rękę do wrzątku i nie odczuwamy bólu. Poparzona ręka i trudne gojenie jakie występuje w przypadku poparzeń, narażają nas na jeszcze poważniejsze konsekwencje, jakim jest zagrożenie infekcją, ...

czytaj więcej ...
Odpowiedzialność czyli ze sobą za pan brat

blog1


 

Szczęśliwe i spokojne życie, któż o takim nie marzy?

Życie bez problemów i trosk, w zdrowiu i miłości. Sielanka! Prawda wygląda jednak często inaczej, żyjemy w stresie, pośpiechu, z rosnącym niezadowoleniem i poczuciem bycia niezrozumianym przez innych. Często wydaje się nam, że nie mamy wyjścia, głosimy hasło: "takie życie", a stąd już niedaleko do depresji czy choroby.

czytaj więcej ...
CIĄŻA I PORÓD W STANIE HIPNOZY

hipnoza w ciazy

Ciąża i poród w stanie hipnozy

Czy poród może być satysfakcjonującym przeżyciem?

Gdyby zapytać współczesne kobiety, co sądzą o porodach, większość udzieliłaby odpowiedzi o pełnym strachu, bólu i niemiłych doznaniach wydarzeniu. Ale skoro natura dała nam kobietom ten przywilej, aby uczestniczyć bezpośrednio w cudzie narodzin, warto sobie zadać pytanie – czy to doświadczenie może być inne?

czytaj więcej ...
Hipnoza terapeutyczna

hipnoza

 Na temat hipnozy powstało wiele nieporozumień. Za prawie każdym razem, kiedy mówię, czym się zajmuję, widzę podejrzliwe spojrzenia. Do takiego stanowiska z jednej strony przyczyniła się niewiedza, mało tak naprawdę mówi się, czym jest hipnoza i jakie korzyści daje, a z drugiej rynek medialny, wszelkiego rodzaju hipnozy sceniczne, podczas których uczestnicy zapominają swoich imion, a w stan hipnozy wchodzą momentalnie, po sygnale hipnotyzera, opadając nieruchomo, na przykład na oparcie fotela.

czytaj więcej ...