Blog
DEPRESJA
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest najczęściej spotykanym zaburzeniem psychicznym.
Terminy takie, jak zaburzenie depresyjne, są stopniowo wypierane przez pochodzący z amerykańskiej klasyfikacji DSM-IV termin „poważna depresja” (ang. major depression), którego odpowiednikiem w europejskiej, obowiązującej w Polsce klasyfikacji ICD-10 jest termin „epizod depresyjny” *
PRACA Z BÓLEM W HIPNOZIE
Nie ma chyba osoby, która nie doświadczyłaby w swoim życiu bólu. I dobrze... Ból bowiem pełni funkcję alarmująco-obronną i w ten sposób chroni nas przed poważniejszymi konsekwencjami. Informuje nas nie tylko o zagrożeniu, ale wyzwala różnorodne zachowania, dzięki którym radzimy sobie z tym, co szkodle dla naszego życia, czy zdrowia. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy wkładamy rękę do wrzątku i nie odczuwamy bólu. Poparzona ręka i trudne gojenie jakie występuje w przypadku poparzeń, narażają nas na jeszcze poważniejsze konsekwencje, jakim jest zagrożenie infekcją, ...
Odpowiedzialność – czyli ze sobą za pan brat
Szczęśliwe i spokojne życie, któż o takim nie marzy?
Życie bez problemów i trosk, w zdrowiu i miłości. Sielanka! Prawda wygląda jednak często inaczej, żyjemy w stresie, pośpiechu, z rosnącym niezadowoleniem i poczuciem bycia niezrozumianym przez innych. Często wydaje się nam, że nie mamy wyjścia, głosimy hasło: "takie życie", a stąd już niedaleko do depresji czy choroby.
CIĄŻA I PORÓD W STANIE HIPNOZY
Ciąża i poród w stanie hipnozy
Czy poród może być satysfakcjonującym przeżyciem?
Gdyby zapytać współczesne kobiety, co sądzą o porodach, większość udzieliłaby odpowiedzi o pełnym strachu, bólu i niemiłych doznaniach wydarzeniu. Ale skoro natura dała nam kobietom ten przywilej, aby uczestniczyć bezpośrednio w cudzie narodzin, warto sobie zadać pytanie – czy to doświadczenie może być inne?
Hipnoza terapeutyczna
Na temat hipnozy powstało wiele nieporozumień. Za prawie każdym razem, kiedy mówię, czym się zajmuję, widzę podejrzliwe spojrzenia. Do takiego stanowiska z jednej strony przyczyniła się niewiedza, mało tak naprawdę mówi się, czym jest hipnoza i jakie korzyści daje, a z drugiej rynek medialny, wszelkiego rodzaju hipnozy sceniczne, podczas których uczestnicy zapominają swoich imion, a w stan hipnozy wchodzą momentalnie, po sygnale hipnotyzera, opadając nieruchomo, na przykład na oparcie fotela.