Hipnoza terapeutyczna

hipnoza

 Na temat hipnozy powstało wiele nieporozumień. Za prawie każdym razem, kiedy mówię, czym się zajmuję, widzę podejrzliwe spojrzenia. Do takiego stanowiska z jednej strony przyczyniła się niewiedza, mało tak naprawdę mówi się, czym jest hipnoza i jakie korzyści daje, a z drugiej rynek medialny, wszelkiego rodzaju hipnozy sceniczne, podczas których uczestnicy zapominają swoich imion, a w stan hipnozy wchodzą momentalnie, po sygnale hipnotyzera, opadając nieruchomo, na przykład na oparcie fotela.

 

A przecież  stan hipnotyczny jest znany każdemu. Jako dzieci przebywaliśmy w nim do 6 roku życia, a w dorosłym życiu jesteśmy w tym stanie wykonując czynności, przy których zapominamy o upływającym czasie, będąc całkowicie pochłoniętym wykonywaną czynnością (np. jazda samochodem, kiedy nie pamiętamy pokonanej drogi).

Jako dzieci, przebywając w naturalnym stanie hipnozy, nabywamy większość przekonań, a wzorce, których uczymy się w tym czasie, powtarzamy w dorosłym życiu. Wiele z tych przekonań to przekonania nieuświadomione, których zmiana może się dokonać jedynie przy użyciu hipnozy, bo jedynie w tym stanie mamy do nich dostęp.

Przykład:
Kobieta 40 lat, odczuwająca paraliżujący strach podczas publicznych wystąpień. Podczas sesji hipnozy uzmysławia sobie, że w jej rodzinnym domu „dzieciom nie wolno było zabierać głosu przy dorosłych”
Ten  bardzo uproszczony przykład pokazuje, jak nieuświadomiona wiedza determinuje nasze postępowanie. Te nieuświadomione często wzorce decydują o tym, jak wygląda nasze życie, co odczuwamy, jak myślimy, jak głęboko wchodzimy w relacje z innymi ludźmi i jak one wyglądają.

Najważniejszą rzeczą przy hipnozie jest to, że to klient sam dokonuje odkryć , które pociągają za sobą zmiany, a hipnoterapeuta jedynie towarzyszy na tej drodze zmian. Dzięki hipnozie klient uruchamia swój potencjał, odkrywa swoją siłę i moc, co zmienia jego myślenie o sobie i daje wiarę we własne możliwości.

W hipnozie pracujemy w teraźniejszości, z tą warstwą umysłu, która przechowuje obraz przeszłości. Zmiana dokonuje się wtedy, gdy zrozumiemy i pozwolimy sobie, aby przeszłe, często traumatyczne wydarzenia, nie miały wpływu na obecne życie. Hipnoza to praca z obrazem i jeżeli zmienimy nastawienie do tego obrazu, nasze życie ulega zmianie, odchodzą dawne emocje i odzyskujemy spokój.

 

 

jeśli masz więcej pytań
skontaktuj się ze mną mailowo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub zadzwoń
+48 602 53 25 54

umów się na sesje hipnozy
47-400 Racibórz,
ul. Bema 28/4
(zobacz na mapie)